Od Czikago po Elej, czyli NOMORE66US

Data rozpoczęcia: 1 października 2016

Data zakończenia: 1 lutego 2017

Godzina: 20

Bilety: 20 / 30 zł

Spektakl Drogi  // Centrala 71

22 czerwca o godz. 20 Scena Supernova zamieni się w amerykańską autostradę, przez którą tirem przejadą znakomici aktorzy Teatru Ludowego – Iwona Sitkowska i Kajetan Wolniewicz.

Kicia Kowalska ma 33 lata – wiek idealny na spełnianie marzeń. Kicia spełni dwa: nie dość, że pojedzie do USA i będzie podróżować kultową drogą ROUTE 66 – i to tirem!, to jeszcze spotka się ze swoim księciem w lśniącej zbroi, rycerzem na białym koniu, supermenem, batmanem, z pierwszym mężczyzną swojego życia…, czyli z ojcem, którego nie widziała od 17 lat.

OD CZIKAGO PO ELEJ, CZYLI NOMORE66US
Justyna Jowalska, Patrycja Babicka

Reżyseria: Justyna Kowalska
Światło: Dariusz Nawrocki
Scenografia: Borys Grzegorz Roman
Muzyka: Piotr Żyła

Występują:
Iwona Sitkowska
Kajetan Wolniewicz

czas trwania: 90min, bez przerwy.

gatunek: Komedia, Teatr Drogi

WESOŁA I WZRUSZAJĄCA PRZYPOWIEŚĆ O MARZENIACH I ODZYSKANEJ MIŁOŚCI RODZINNEJ, I TO NA FAKTACH – LEPSZE NIŻ „UKRYTA PRAWDA”


PRAWDZIWA HISTORIA!
Spektakl został zrealizowany w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Bezpośrednią inspiracją do powstania spektaklu były osobiste wrażenia reżyserki, Justyny Kowalskiej i jej ojca, z podróży legendarną autostradą 66. W kilkanaście dni przemierzyli trasę Chicago – LA – Chicago, czyli ok. 8000 km (czyli jak z Krakowa do Bagdadu i z powrotem). Owocem podróży, poza powstaniem spektaklu jest 70 godzin materiału filmowego, seria autoportretów w toaletach na postojach dla kierowców ciężarówek i bogata dokumentacja podróży

TERAZ TWOJA KOLEJ NA PODRÓŻ ŻYCIA
Pakuj się! Wyruszasz z nami w podróż.
I to nie palcem po mapie, tylko tirem po Ameryce.
Jedziemy spełnić nasz american dream.
Czujesz te emocje? Przed nami prawdziwe szaleństwo… teatru drogi.

fot. Weronika Wierzchowska / Mateusz Kula