Free The Dance

Date: 16 listopada 2018
Time: 00:00 - 00:00
Improwizacja

Free The Dance
Adam Nyk i Maria Mavridou
Małgorzata Haduch i Paulina Owczarek

Bilety 20zł do kupienia przed pokazem

Free The Dance is back!!!

Free The Dance powstało w 2012 roku. Inicjatywa Małgorzaty Haduch łączy muzykę improwizowaną z tańcem współczesnym oraz krakowskich artystów z gościnnymi występami ludzi z całego świata. Wszyscy zaangażowani są w rozwijanie z pasją nurtu improwizacji w muzyce i tańcu. Free The Dance odbywało się cyklicznie do 2014 roku w Klubie Alchemia, potem w kilku letnich odsłonach “Duetów o zmierzchu” w Balu na Zabłociu. Po długiej przerwie z wielką przyjemnością zapraszamy do przywitania przywróconej serii FTD A.D. 2018 właśnie w Supernovej.

A jest i nie byle jaka okazja! w Krakowie gości jedna z najlepszych tancerek improwizowanej sceny w Amsterdamie – Maria Mavridou (NL/GR). Na piątkowym spotkaniu zobaczymy ją w duecie z Adamem Nykiem – po raz pierwszy tych dwoje artystów będzie ze sobą improwizować – czy da się rozdzielić kto robi muzykę, a kto tańczy? Chyba nie, gdyż ta dwójka charakteryzuje się nieograniczoną wyobraźnią i swobodą w podejmowaniu dialogu scenicznego w różnych formach.

Drugi duet to Paulina Owczarek i Gosia Haduch. Dwie krakowskie artystki, których drogi przecinają się wielokrotnie od 6 lat wspólnych projektów, zorientowały się, że ostatnim razem jako duet, występowały 4 lata temu! (z resztą sami zobaczcie ….https://www.youtube.com/watch?v=cOseisa9XI0 ) Dziewczyny w tym czasie rozwinęły skrzydła w swoich fantazjach kompozycji improwizowanych. Pięknie będzie zobaczyć je we wspólnym locie.