Emigranci

Date: 31 maja 2018

Time: 19:00-21:00

Location: Gazowa 21

Emigranci/Teatr Nowy w Nowym Sączu
17 marca w Teatrze Nowym w Nowym Sączu miał premierę spektakl “Emigranci” (S. Mrożek) w reż. Krzysztofa Pomietło. Wspólnie udało nam się pokazać tamtejszej publiczności naszą inscenizację tego kultowego dramatu, która wzruszyła niektórych widzów do łez.

Mnóstwo przychylnych opinii, zachwyt! Ogrom naszej pracy, w niełatwych warunkach został należycie doceniony! To była dla nas ogromna satysfakcja! Motywacja, która będzie nam zawsze towarzyszyć! Wspólnie odważyliśmy się rozmawiać. Po raz kolejny porozmawiać o tym niezwykle ważnym temacie. Skonstruowaliśmy skondensowaną opowieść, której zakończenie przyniosło odpowiedzi na liczne pytania! Zdobyliśmy się na odwagę pokazania tego spektaklu i obejrzenia go. Tym razem nie rozmawialiśmy o emigracji przy stole wigilijnym, czy kawiarni, czy szkolnej ławce. Rozmawialiśmy o emigracji w Teatrze jako widzowie i aktorzy. W Teatrze Nowym, który jest niewielką instytucją, jednak wszystko wskazuje na to, że dzięki spektaklom takim ja te, zaangażowaniu widzów, wspólnej realizacji kolejnych projektów- uda się konsekwentnie utwierdzać pozycję tego właśnie miejsce jako teatru profesjonalnego w pełni zasługującego na takie miano!

EMIGRANCI – dramat Sławomira Mrożka.
Intelektualista i robotnik – dwa pozornie różne światy i skrajne osobowości, połączyła emigracja i związane z nią wyalienowanie jednostki, nie mogącej odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

Problem emigracji jest obecny w naszej historii od stuleci – zmieniają się jedynie jej cele. Jaka jest tożsamość współczesnego Emigranta? Czy “mieć” zastąpiło już “być”?

OBSADA:  WOJCIECH TRELA
                       JÓZEF WIĘCŁAWEK
REŻYSERIA: KRZYSZTOF POMIETŁO
MUZYKA: GRZEGORZ ŻYŁKA
Bilety: 40zł normalny/ 30zł ulgowy do kupienia online lub przed spektaklem