Hermenegilda K.

Date: 14 lutego 2022
Time: 00:00 - 00:00
One woman show!💄👗👠💋
Dużo śpiewu i muzyki!🎙️
Energetyczna, śpiewająca na żywo aktorka!
Salwy śmiechu gwarantowane!🤣
Teatr absurdu!🎭

“Hermenegilda K.” to spektakl komediowy
Przedstawienie łączy różne środki artystyczne, takie jak teatr formy, teatr ożywionych przedmiotów, śpiew, pantomimę, aktorstwo.
Monodram w groteskowy sposób opowiada o Hermenegildzie Kociubińskiej – jednej z postaci “Teatrzyka Zielona Gęś” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.
Hermenegilda to uosobienie artystki, która lata artystycznej świetności ma za sobą. Nie jest jednak w stanie pogodzić się z tym, że przestała przebywać w środowisku artystycznym.
Nie potrafi odnaleźć się w nowej sytuacji. Szalę goryczy przepełnia brak zaproszenia na Bal, do szanowanego w środowisku artystycznym profesora Bączyńskiego.
Hermenegilda postanawia zorganizować konkurencyjne przyjęcie, odgrywając samotnie skecze ”Teatrzyka Zielona Gęś” oraz ucząc wyimaginowanych gości zasad savoir-vivru.
W spektaklu pojawią się takie postaci jak Pies Fafik, Zielona Gęś czy Zamarzający Chłopczyk.
Autorski scenariusz jest inspirowany twórczością Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Jana Brzechwy oraz Juliana Tuwima.
Przedstawienie jest autorską kompilacją tekstów i piosenek, opartą na improwizacji aktorskiej oraz na interakcji z publicznością, dlatego każdy spektakl jest nieco inny. W przedstawieniu usłyszymy wiele piosenek z repertuaru między innymi Maryli Rodowicz, Ireny Santor, Ireny Kwiatkowskiej , Violetty Villas, Jadwigi Czerwińskiej oraz Ireny Kwiatkowskiej.
Przedstawienie to pokaz umiejętności aktorskich, a zarazem ukłon w stronę artystów, którzy odchodzą zapomniani.
To tragikomedia o samotności, odrzuceniu i próbie radzenia sobie z nieuchronnym przemijaniem.
Spektakl dedykowany jest młodzieży oraz dorosłym, ale odpowiedni jest dla każdej publiczności.
Czas trwania: 90 minut