Improwizacja – język pełnej ekspresji

Date: 21 października 2017
Time: 00:00 - 00:00
Location: 95 zł
Improwizacja | Taniec | Warsztaty

Warsztat  // Małgorzata Haduch

Zapraszamy na pierwszy cykl warsztatów w Supernovej poświęcony improwizacji w kontekście tańca współczesnego i performensu – warsztaty odbędą się z Małgorzatą Haduch – krakowską choreografką i improwizatorką.

Kilka intensywnych godzin poświęcimy na poznawanie metod spontanicznej kompozycji zebranych przez Małgorzatę Haduch w ostatnich 11 latach własnej praktyki improwizacji.

Będą eksplorowane tematy takie jak: pełna ekspresja, budowanie związku z muzyką, badanie ciszy, prowadzenie ruchu głosem, przemierzanie przestrzeni wykorzystując spirale i łuki, podejmowania jednotorowej decyzji, negocjowanie wyboru, i inne.

Dużą uwagę poświęcimy na aspekt czasu jako istotny element dramaturgii w spektaklu tanecznym.

Warsztat skierowany dla tancerzy, aktorów i performerów ze średnim/zaawansowanym doświadczeniem w sztukach scenicznych.


Małgorzata Haduch
Tancerka/choreograf absolwentka School for New Dance Development w Amsterdamie (2004), związana jest z holenderską i polską sceną free jazzową, współpracowała w ostatniej dekadzie z takimi znakomitymi muzykami jak Ab Baars, Wilbert de Joode, Michael Zerang, Andy Moor, Marcin Masecki, Paulina Owczarek, Ksawery Wójciński i inni.
Haduch jest autorką kilkanastu spektakli tanecznych, które pokazywane były w Polsce i zagranicą, a od 2012 roku realizuje swoje programy autorskie poświęcone badaniu improwizacaji w dziedzinie muzyki i tańca: Free The Dance oraz Filmowe Wtorki o Improwizacji. Współpracowała z choreografami Davidem Zambrano, Katie Duck, Gabrielą Maiorino oraz z reżyserami Dominiką Knapik, Marcelo Evelin i Dariuszem Starczewskim. Od 2013 roku współtworzy holenderski zespół Help Me To Crash. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz kilkakrotnie nagrodzona dofinansowaniem z Instytutu Adama Mickiewicza – Program Kultura Polska Na Świecie. Uczy techniki Flying Low, kompozycji i improwizacji. 

www.freethedance.blogspot.com

 

21 Października
Sobota 14:00-17:30
Scena Supernova
Gazowa 21, Kraków

koszt 95 zł
Zapisy: scenasupernova@gmail.com
Termin zapisów mija: 13 października