L’Inferno – film z muzyką na żywo

Date: 20 maja 2018

Time: 20:00-21:30

Location: Gazowa 21

L’INFERNO – Seans filmowy z muzyką na żywo

L’Inferno to pierwszy pełnometrażowy film włoski z 1911 roku będący luźną adaptacją “Boskiej Komedii”. Warstwa wizualna filmu nawiązuje do ilustracji Gustave Doré. Przez wielu historyków kinematografii L’inferno uważane jest za najlepszą ekranizację poematu Dantego.

Muzyka i wykonanie duet W/L:
Aleksander Wnuk, instrumenty perkusyjne
Michał Lazar, gitara / głos
www.facebook.com/WnukLazar/

ALEKSANDER WNUK, perkusja – aleksanderwnuk.com
Multiperkusista i performer, solista, kameralista i muzyk symfoniczny.
Członek m.in. Spółdzielni Muzycznej Contemporary Ensemble, Wrocławskiego Tria Perkusyjnego, Kraków Improvisers Orchestra, duetu W/L, tria Echoes of Peace. Współpracownik m.in. Teatru im. J. Słowackiego i Orkiestry Akademii Beethovenowskiej.
Jego zainteresowania repertuarowe ogniskują się wokół muzyki współczesnej – multiperkusyjnej
i intermedialnej. Systematycznie dokonuje premier nowych kompozycji. Zajmuje się swobodną improwizacją, muzyką do spektakli teatralnych i filmów. Publikował w magazynie o muzyce współczesnej „Glissando”. Występował na takich festiwalach jak m.in. Warszawska Jesień, Sacrum Profanum, Tehran International Contemporary Music, Ostrava New Music Days, Poznańska Wiosna, KODY, Audio Art, Schlezwig-Holstein, Istanbul Music, Pulsar, Contrasts.
Wykształcenie w swoich specjalizacjach zdobył przede wszystkim w Danii u Prof. Gerta Mortensena, a także m.in. w Polsce, Austrii i Niemczech. Doktorant Akademii Muzycznej
w Krakowie.

MICHAŁ LAZAR, gitara
Gitarzysta i kompozytor, student Akademii Muzycznej w Krakowie.
Jako wykonawca był wielokrotnym laureatem konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych m.in. w Warszawie, Dolnym Kubinie, Olsztynie i Brnie. Obecnie skupia się głównie
na wykonawstwie muzyki współczesnej. Brał udział w ponad 30 prawykonaniach – jako solista oraz członek krakowskiego zespołu Spółdzielnia Muzyczna Contemporary Ensemble, z którym koncertował na takich festiwalach, jak Warszawska Jesień czy Sacrum Profanum.
Ponadto pisze muzykę kameralną i użytkową oraz zajmuje się projektami z pogranicza muzyki rozrywkowej i teatralnej. W ubiegłym roku przygotowywał chór i zespół rockowy do gry na żywo
w spektaklu Edyp 2.0 w reż. Oli Skorupy podczas 7. Forum Młodej Reżyserii w AST w Krakowie,
a Stowarzyszenie T.Art w Zabrzu wydało płytę Kawałek po kawałku zawierającą jego piosenki do tekstów członków Warsztatowni Literackiej.