One Woman Show NIEprzykładna Mama

Date: 6 września 2019
Time: 00:00 - 00:00
Location: Gazowa 21
Spektakl

One Woman Show NIEPRZYKŁADNA Mama.
Nieprzykładnie o macierzyństwie.

Dostała pracę przez łóżko, po dziewięciu miesiącach awansowała i została mamą… swojego szefa. Nieprzykładna, czyli każda normalna mama!
Słów kilka o nieprzykładnym macierzyństwie w wykonaniu Katarzyny Marii Zawadzkiej na podstawie bloga Żanety Odolczyk nieprzykladna.pl.

Mama na początkowym etapie swojej życiowej przygody – przeżywająca całą gamę emocji – od euforii po depresję. Zmagająca się z presją otoczenia, bo przecież „kobieta jest stworzona do bycia matką i musi godnie, dumnie, prosto (nie garbimy się, drogie Panie, nawet jak już ręce opadają) i z uśmiechem na twarzy, z uśmiechem, brać na klatę cały ten inwentarz.” Mówiąca NIE gonitwie za niedoścignionym perfekcjonizmem – „Nie słyszałam jeszcze o żadnym mężu, który umarł z głodu, bo nie miał obiadu do pracy, ani o rodzinie, która przykleiła się do brudnej podłogi.” I konfrontująca rzeczywistość z radami życzliwych doradców, zwłaszcza tych bezdzietnych – „No wiadomo. Przecież są o tyle mądrzejsi, że się w to nie wpakowali.”
W sposób lekki, inteligentny i zabawny – o macierzyństwie, nie tylko dla mam!

Autorka:
Żaneta Odolczyk (na podstawie bloga nieprzykladna.pl)

Scenariusz:
Żaneta Odolczyk, Katarzyna Maria Zawadzka

Reżyseria i wykonanie:
Katarzyna Maria Zawadzka

Czas trwania:
60 minut

Bilety:
30 zł do kupienia na stronie https://scenasupernova.pl/, portalu ewejsciowki.pl lub przed spektaklem

Opinie:
“Spektakl powinien być na NFZ, tak jak położna środowiskowa po porodzie. Każda Mama poczuje się raźniej. Obecność obowiązkowa!”
Michał (podwójny tata)
 
“Po pierwsze jestem pod wrażeniem umiejętności utrzymania uwagi widza, jeden aktor przez 60 minut, zero możliwości złapania oddechu i caaały czas ciekawie inspirująco i rozgrzeszająco 🙂
Emocje, które P. Katarzyna przekazuje są tak prawdziwe, że po raz pierwszy oglądając coś na scenie, oczy mi się szczerze szkliły a za chwilę po policzkach płynęły diamentowe łzy miłości.”
Monika (podwójna mama)
 
“Obejrzałam z przyjemnością i zachęcam do obejrzenia wszystkie planujące, ciężarne i już mamujące. Można się pośmiać, można usłyszeć sporo wyważonych refleksji, wreszcie można też wielokrotnie odetchnąć z ulgą, myśląc: uch, czyli nie tylko ja tak mam! Świetnie zagrany, mądry i lekki spektakl, który zrobi dobrze każdej młodej, zmęczonej mamie!”
Aneta (mama debiutantka)
 
“Po obejrzeniu Nieprzykładnej każda z nas spojrzy na siebie łagodniej i gwarantuje częściej będzie się uśmiechać 🙂
Beata (podwójna mama)
 
“Bardzo dobry tekst bezbłędnie zagrany. Aktorka umiała świetnie pokazać całą gamę emocji, przeżywanych przez młodą mamę – od euforii po depresję. Podała je z humorystycznym dystansem lub w sposób poruszający. Bez wielkich słów, bez laurek, prawdziwie. Zabawnie.”
Danuta (mama i babcia)