Opowieść wigilijna – premiera

Start date: 2 grudnia 2023
End date: 6 grudnia 2023
Time: 00:00 - 00:00
Spektakl

“Opowieść wigilijna” na postawie opowiadania Charlesa Dickensa

2.12 13:00 i 17:00
3.12 11:00 i 13:00
5 i 6.12 18:00
Historia, w której baśń miesza się z rzeczywistością, fantazja z realnością, gdzie mityczne postacie występują obok ludzi, w finale Dobro zwycięża Zło, a występek zostaje ukarany, znana jest na całym świecie. To “Opowieść wigilijna” Charlesa Dickensa.  Cud przemiany chciwego starca w dobrego człowieka w noc Bożego Narodzenia znają wszyscy.
Ta historia przekazywana jest z pokolenia na pokolenie, czytana dzieciom przez rodziców i była wielokrotnie ekranizowana. Może się wydawać, że nic nowego nie da się o tym opowiedzieć na scenie.
Ale spróbowaliśmy…
Teatr Scena Supernova prowadzony przez Jakuba Kowalika i znajdujący się w samym sercu Krakowa, od wielu lat jest ośrodkiem twórczej wolności i eksperymentu. Tutaj poszukuje się technik scenicznych, które wywołują głębokie emocje i pozostawiają znaczący ślad w pamięci widzów.
W tym projekcie naszymi aktorami są młodzi Ukraińcy, dla których z dnia na dzień pytania o życie i śmierć, wady i cnoty zmieniły się z odległych prawd książkowych w surową rzeczywistość. A jednocześnie Boże Narodzenie to dla nich czas nadziei i magii podobnie jak dla ich rówieśników w innych krajach. Na scenie ukraińskiej młodzieży towarzyszy doświadczony aktor Krystian Gut wcielający się w rolę Ebezenera Scrooge’a.
Spektakl przepełniony jest młodzieńczą energią, radością i świąteczną atmosferą. Czytanie ulubionych klasyków przez nowe pokolenie pozwala zrozumieć, że życie toczy się dalej, ale wartości się nie zmieniają.
Adaptacja i reżyseria: Jakub Kowalik
Produkcja: Olena Ivanowa
Scenografia: Paweł Łubkowski
Muzyka: Jakub Zielina
Kostiumy: Klaudia Hegab
Ruch sceniczny: Małgorzata Haduch
Oprawa graficzna: Daryna Smytska
Światło i dźwięk: Agata Toporek
Osada:
Krystian Gut jako Ebenezer Scrooge
Polina Bila, Michaił Browko, Yelyzaweta Elert, Paweł Kotov, Alina Lazebna, Bohdana Onyshchenko, Julianna Sokur, Yelyzaveta Telnykh,
Danylo Veselov
Głosy: Paulina Dyl, Katarzyna Gazdowicz, Jakub Kowalik, Piotr Piecha, Bartosz Rułka
Bilety 40zł
Po spektaklu 2 grudnia o 17:00 bankiet premierowy
Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.