Sny o wojnie

Start date: 2 marca 2018

End date: 3 marca 2018

Time: 19

Premiera spektaklu // Perfokolektyw 

• Perfokolektyw we współpracy ze Scena Supernova mają przyjemność zaprosić na prapremierowe “Sny o wojnieAgaty M. Skrzypek. Występują Karolina Niemiec-Gustkiewicz oraz Joanna Sitko

*Czy miałeś kiedyś tak, że nie byłeś pewny, czy coś zrobiłeś, czy tylko to ci się wydaje?*”, zapyta Roma, jedna z dwóch bohaterek uwięzionych w rzeczywistości, która może być snem, spektaklem albo zwykłym dniem.
Sawa i Roma, nierozłącznie i charyzmatyczne kobiety, stają w obliczu wyzwań, które rzuca im codzienność. Mają do nich jednak skrajnie różne podejścia. Sawa toczy walkę o awans na wysokie stanowisko w korporacji, która jest dla niej drugim domem. Spędzająca większość czasu w łóżku Roma obmyśla kolejne strategie wymigania się od podjęcia pracy. Ta pierwsza rozgryzła społeczne zasady gry, ta druga woli ustanawiać własne. Łączy je nieufność do reguł, według których funkcjonuje świat i tajemnica zniknięcia jednego ze słoików z przetworami babuni. W „Snach o wojnie” granice między jawą a snem są nieustannie negocjowane, komunikacja między bohaterkami naprzemiennie wznawiana i przerywana, a wszystko to w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie o to, czy można ufać własnej pamięci? I co może wyniknąć z ludzkiej podatności na autosugestię? A wreszcie – jakie to ma znaczenie w przededniu wojny?

W oniryczny świat bohaterek wprowadzą etiudy filmowe powstałe we współpracy z operatorem Marcinem Korbasem, dźwiękowcem Piotrem Ulasińskim i montażystą Piotrem Paruchem. Tło muzyczne tworzy specyficzna dźwiękosfera złożona z różnokolorowych szumów, szmerów i zakłóceń, urozmaiconych odgłosami miejskich spacerów bohaterek.

? Żeby pierwsza produkcja Perfokolektywu doszła do skutku, potrzebne jest nam Wasze wsparcie! Można go udzielić za pośrednictwem serwisu wspieramkulture.pl  >> ? Czekają na Was wojenne nagrody, zaproszenia na spektakl i podziękowania!

★ Zapraszamy z zaproszeniami i biletami na 2. oraz 3. marca 2018! Szczegółowe informacje dostępne wkrótce.

★ Zachęcamy do śledzenia aktualności w wydarzeniu i serwisie Wspieramkulturę!