Weronika Boczek z Zespołem

Date: 1 lipca 2018

Time: 20:30-22:00

Location: Gazowa 21

Weronika Boczek z Zespołem//Koncert

PAY WHAT YOU WANT!
Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Karola Lipińskiego w Lublinie. Studentka Zarządzania Kulturą i Mediami UJ. Śpiewa praktycznie od zawsze, ale występuje i swoje piosenki pisze stosunkowo od niedawna. Inspiracji szuka w swoim otoczeniu; muzyka jest dla niej najlepszą z form wyrażania siebie. Z autorskim repertuarem debiutowała podczas Festiwalu Inne Brzmienia w Lublinie.

W Krakowie można było ją usłyszeć już m.in.w “Cafe Szafe”, 2okna Cafe czy na Dziedzińcu Collegium Maius, gdzie występowała z recitalem w ramach VI edycji Festiwalu Kultury i Mediów “POLIKULTURA 2018”.

Laureatka pierwszej nagrody za interpretację utworów barda Warszawy, na festiwalu im.Stanisława Grzesiuka w ramach konkursu “Piosenki z ulicy 2018”.

W swojej muzyce nawiązuje do nurtu poezji śpiewanej, inspiruje się muzyką Marka Grechuty, wykonaniami Ewy Demarczyk i kompozycjami Zygmunta Koniecznego, a swoją artystyczną wizję przekazuje w nowy, autorski sposób.

W zespole oprócz wokalu usłyszeć można m.in. skrzypce, wiolonczelę, flet i fortepian a także ukulele i klarnet, po które sięga wokalistka.

Muzycy Weroniki to świetnie zgrany zespół, który (co nie będzie zaskoczeniem) kocha to, co robi i lubi się tym dzielić z publicznością.