Kupa Gruzu

Date: 29 listopada 2017
Time: 00:00 - 00:00
Location: 20 zł
Improwizacja | Taniec | Teatr Tańca

Performance Taneczny / Improwizacja // Kupa Gruzu

Kupa Gruzu po raz trzeci w Teatrze Supernova!

Tym razem Kupę Gruzu wytańczą Kasia Firlej, Małgorzata Haduch, Aniela Pramik, Dominika Wiak (gościnnie) w towarzystwie niesamowitych gości: MARCOS BAGGIANI (perkusja) oraz MICHAEL FISCHER (saksofon). To dopiero będzie dym!!!

Set 1 - Solo x 5
Michael Fisher - saksofon
Taniec:
Kasia Firlej, Małgorzata Haduch, Aniela Pramik, Dominika Wiak (gościnnie)

Set 2 - Marcos Baggiani - perkusja/ solo
Duo bAgg*fisH
Taniec:
Kasia Firlej, Małgorzata Haduch, Aniela Pramik, Dominika Wiak (gościnnie)

To niebywała okazja! Marcos Baggiani i Michael Fisher dołączą do wspólnego wieczoru improwizacji z krakowskimi tancerkami. Spodziewamy się niezłego dymu! Inicjatorka wieczoru, Gosia Haduch, pozanała się z Baggianim w 2001 roku w Amsterdamie. To właśnie tam obydwoje wsiąknęli w scenę free jazzu, grając z Mistrzami improwizacji, chociażby Wilbert de Joode, Andy Moor, Hilary Jeffery. Po wielu latach ich ścieżki spotykają się w Krakowie, gdzie w Teatrze Supernova pokażą niecodzienny show improwizacji.

Marcos ma trasę koncertową w Polsce z Michaelem Fisherem, z którym tworzą duet bAgg*fisH.

Usłyszymy ich w drugim secie. Grają ze sobą od 2004 roku.

INFO o zaproszonych muzykach  >> http://baggfish.blogspot.co.at/

Bilety:  20 zł do kupienia przed spektaklem

29.11.2017 godz 20:30
Scena Supernova
Gazowa 21, Kraków

Kupa gruzu

Date: 18 października 2017
Time: 00:00 - 00:00
Location: 15 zł
Improwizacja | Performance | Teatr Tańca

Performance Taneczny / Improwizacja // Kupa Gruzu

Kupa Gruzu pojawiła się niedawno. Zrobili ją krakowscy tancerze: Katarzyna Firlej, Małgorzata Haduch, Jan Lorys i Aniela Pramik.

Tańczymy, gadamy, śpiewamy, wahamy się, mylimy się, nudzimy się, idziemy kompletnie w złą stronę, gubimy się wielokrotnie, cofamy przed tym najbardziej pochłaniającym,

Nie schlebiamy sobie

nie wpadamy w zachwyt

czasem udajemy, wstrzymujemy, nie oddychamy i nie widzimy,

chcemy, żeby się rozpaliło, rozleciało, nadymiło, zamurowało, pękło, wyszło drugą stroną,

kochamy tańczyć i improwizować

z tego wyszła kupa gruzu.

Małgorzata Haduch
Tancerka/choreograf absolwentka School for New Dance Development w Amsterdamie (2004), związana jest z holenderską i polską sceną free jazzową, współpracowała w ostatniej dekadzie z takimi znakomitymi muzykami jak Ab Baars, Wilbert de Joode, Michael Zerang, Andy Moor, Marcin Masecki, Paulina Owczarek, Ksawery Wójciński i inni.
Haduch jest autorką kilkanastu spektakli tanecznych, które pokazywane były w Polsce i zagranicą, a od 2012 roku realizuje swoje programy autorskie poświęcone badaniu improwizacaji w dziedzinie muzyki i tańca: Free The Dance oraz Filmowe Wtorki o Improwizacji. Współpracowała z choreografami Davidem Zambrano, Katie Duck, Gabrielą Maiorino oraz z reżyserami Dominiką Knapik, Marcelo Evelin i Dariuszem Starczewskim. Od 2013 roku współtworzy holenderski zespół Help Me To Crash. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz kilkakrotnie nagrodzona dofinansowaniem z Instytutu Adama Mickiewicza - Program Kultura Polska Na Świecie. Uczy techniki Flying Low, kompozycji i improwizacji. www.freethedance.blogspot.com

Aniela Pramik
Amerykanka z urodzenia, Polka z krwi i kości.
Absolwentka Princeton University (USA) na kierunku literatury i języków słowiańskich, od 2011 roku mieszka i pracuje w Polsce jako lektorka i tłumaczka j. angielskiego. Z tańcem związana od szóstego roku życia. Trenowała taniec klasyczny, modern, jazz, step w Harrisburg Dance Conservatory, Pennsylvania, USA, a w latach 2007-2011 występowała z BodyHype Dance Company oraz w spektaklach Princeton University Dance Department. Przez 10 lat grała też na wiolonczeli. Obecnie w Polsce bierze udział w licznych kursach, warsztatach, projektach tanecznych.

Katarzyna Firlej
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Krakowskich Szkół Artystycznych kierunku aktorstwo oraz studentka Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie na kierunku taniec. W dziedzinie tańca szkoliła się przy Krakowskim teatrze KTO, Krakowskim Teatrze Tańca oraz Krakowskim Centrum Choreograficznym. Uczestniczka wielu warsztatów tańca współczesnego, Gaga, improwizacji w tańcu, kontakt improwizacji.

Jan Lorys 
Studiował na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu krakowskiej PWST, uczestniczył również w wielu warsztatach. Był uczniem między innymi Jozefa Fručka, Davida Zambrano, Aryego Bursztyna, Jensa Bjerregaarda. Warsztaty w Studio Krakowskiego Teatru Tańca będą czerpać głównie na doświadczeniu zdobytym z tymi pedagogami. Pracował z wieloma choreografami z kraju między innymi z: Erykiem Makohonem przy spektaklu Kwadryga na TRZECH, z Anną Piotrowską przy spektaklu dyplomowym Transdyptyk (obecnie pracują nad nowym spektaklem democratic body), z Kamilem Wawrzutą tworząc spektakl Profanum. Współpracuje również z artystami z zagranicy między innymi z Jozefem Fručkiem przy projekcie Dog Man czy z Rebeccą Lazier, w której spektaklu There might be others tańczył na otwarcie tegorocznego festiwalu Malta.

Bilety:  15zł do kupienia przed spektaklem

18 Października godz 20:00
Scena Supernova
Gazowa 21, Kraków

Awakening Physicality

Start date: 16 sierpnia 2017
End date: 18 sierpnia 2017
Time: 00:00 - 00:00
Teatr Tańca | Warsztaty

Warsztaty tańca i teatru fizycznego // Małgorzata Suś

16, 17, 18 sierpnia, godz. 18.00-21.00
Scena Supernova, ul. Gazowa 21, Kraków
cena: 20zł/dzień lub 50zł/całość(3 dni) płatne przed zajęciami

"Wychodząc od kategorii fizyczności, proponuję trening złożony z elementów techniki tańca współczesnego i teatru fizycznego, skoncentrowany przede wszystkim na pracy z partnerem i działaniach w grupie. 
Podczas treningu interesuje mnie osiąganie ekspresji twórczej poprzez fizyczność, rozbudzanie emocjonalności, budowanie relacji z partnerami. W moich dotychczasowych poszukiwaniach w obszarze teatru i tańca fizycznego zajmowałam się pojęciami intensywności i zwierzęcości (cykl warsztatów Become Intense, Become Animal), które postrzegam jako nierozerwalnie związane z fizycznością i które stanowią ważne odniesienie dla mojej praktyki.
Warsztat Awakening Physicality jest otwarty dla uczestników na różnym poziomie zaawansowania.
Istnieje możliwość uczestnictwa w wybranym dniu warsztatów lub w całym cyklu."

Zapisy i pytania: malgosiasus@gmail.com lub na miejscu na Scenie Supernova

Warsztat realizowany w ramach programu stypendialnego Młoda Polska 2017 Narodowego Centrum Kultury. 

Małgorzata Suś ‒‒ stypendystka Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Młoda Polska 2017 w dziedzinie tańca, absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie. Od października 2016 roku bierze udział w intensywnym kursie tańca współczesnego i fizycznego Performact w Portugalii, współpracując z takimi tancerzami i choreografami jak m.in. Ricardo Ambrozio, Rakesh Sukesh, Rob Hayden, Mate Meszaros, Luke Jessop, Marco da Silva Ferreira. W lipcu 2017 roku, zaproszona przez Paulinę Almeidę, odbyła rezydencję artystyczną w AgitLab w Aguedzie, w ramach której we współpracy z absolwentami Warsaw Dance Department i Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu zrealizowała kilka spektakli podczas festiwali AgitAgueda i Festival dos Canais w Aveiro; portugalską premierę w lipcu 2017 miał także jej solowy spektakl Black, Violet. W latach 2013-2016 współpracowała z zespołem teatru fizycznego Sztuka Nowa w Warszawie.

Małgorzata Suś występowała już na Scenie Supernova ze swoim spektalem BLACK, VIOLE-T

Zapisz się: a: malgosiasus@gmail.com

Bajki Świata – Teatr Pole Dance

Date: 8 lipca 2017
Time: 00:00 - 00:00
Location: 40 zł
Pole Dance | Teatr Tańca

Teatr Pole Dance // Underwonder Pole Dance Studio

Pierwszy w Krakowie spektakl Teatru Pole Dance!

Pomysl na wieczór?

W Krakowie 8 lipca po raz pierwszy na scenie teatralnej postaci z bajek zatańczą POLE ART DANCE w rytm piosenek z najpopularniejszych filmów animowanych. Art, Choreograia, Taniec, Akrobatyka, Emocje... Na scene powstanie Show którego jeszcze nie było: pierwszy w Krakowie Pole Dance Theater.

Każdy występ - to możliwość swobodnego wyrażania swoich oryginalnych, indywidualnych i ekscytujących opowieści bez granic. Nie może Cię tam zabraknąć! Zapraszamy!

Sugerowany wiek widzów: 18+

Bilety: 40 pln

BLACK, VIOLE-T

Date: 11 maja 2017
Time: 00:00 - 00:00
Location: Wstęp wolny
Rezydencja | Teatr Tańca

Teatr Tańca // Małgorzata Suś

„Black, Viole-t" to protest dance Małgorzaty Suś, w którym kobieta dostaje do ręki broń.  Mówi o przemocy, której doświadczyła i doświadcza. Daje sobie prawo do głosu, a jej głosem jest ciało. Tańczy, bo to jest jej rewolucja.

W dniach 9-11 maja Małgorzata Suś odbędzie rezydencję artystyczną na Scenie Supernova, która będzie etapem przygotowawczym do jej późniejszej wizyty w AgitLab w ramach festiwalu AgitÁgueda w Portugalii w lipcu 2017, gdzie Małgorzata Suś będzie koordynować grupę tancerzy z Polski i zrealizuje m.in. autorski spektakl Black,Viole-t. W ramach rezydencji na Scenie Supernova będzie pracować nad materiałem do tego projektu. W czwartek 11 maja o godz. 20 odbędzie się pokaz work-in-progress.

Małgorzata Suś (1991) ‒ stypendystka Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Młoda Polska 2017. W 2016r. ukończyła studia magisterskie na Wydziale Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie. Od października 2016 studiuje taniec współczesny w ramach programu Performact w Portugalii, gdzie współpracowała m.in. z Marco Ferreirą, Rakeshem Sukeshem, Robem Haydenem, Lukiem Jessopem, Natalią Pieczuro, Dymitrym Szypurą, Ricardo Ambrozio. W 2017 roku zainicjowała cykl autorskich warsztatów Become Intense, Become Animal. Od 2013 do 2016 roku współpracowała ze Stowarzyszeniem Sztuka Nowa w Warszawie i należała do działającego w ramach Stowarzyszenia zespołu teatru fizycznego pod kierunkiem Dawida Żakowskiego. Występowała w spektaklach Badania solarystyczne 2.0, Artysta. Mechanika ucieczki, Mapy pamięci. Współtworzyła realizowane przez Stowarzyszenie projekty edukacyjne Młodzi solaryści i Podaj Dalej 2014-2016. Współpracowała z Teatrem Baj w Warszawie. W listopadzie 2014 roku w ramach międzynarodowego projektu Cargotopia prowadziła warsztaty teatru fizycznego w Jeninie (Palestyna). Od 2013r. współpracuje z portugalską artystką Pauliną Almeidą, z którą realizowała projekty w ramach rezydencji zagranicznych i festiwali, m.in. Les Tombées de la Nuit w Rennes we Francji, Imaginarius w Santa Maria da Feira w Portugalii, AgitAgueda w Portugalii. W lipcu 2017r. będzie koordynować zespół tancerzy z Polski i tworzyć choreografię do spektaklu zespołu Grotest Maru w ramach kolejnej edycji festiwalu AgitAgueda. Zrealizuje także autorski spektakl Black, Viole-t. Rezydencja na Scenie Supernova jest etapem przygotowawczym do tego projektu.