PIERWSZY RAZ

Start date: 13 lipca 2018
End date: 13 sierpnia 2018
Time: 00:00 - 00:00
Location: Gazowa 21
Komedia | Spektakl

Komedia Michała Walczaka // Scena Supernova

Deszczowa noc, księżyc, butelka wina, dobra muzyka i para nastolatków szykująca się do zbliżenia. Czy wszystko potoczy się według romantycznego scenariusza idealnego pierwszego razu?

Czy będzie to niezpomniane przeżycie, które zostanie w ich pamięci na lata? A jak wyglądał Twój pierwszy raz? niezdarny? namiętny? a może całkiem zwyczajny?

Chcesz skonfrontować swoje przeżycia z losem bohaterów sztuki Michała Walczaka? – Przyjdź na spektakl “Pierwszy Raz” Teatru w Kosmos.

PIERWSZY RAZ
Michał Walczak

Reżyseria: Jakub Kowalik
Światło: Dariusz Nawrocki
Scenografia: Borys Grzegorz Roman
Muzyka: Piotr Korzeniak

Występują:
Karolina Niemiec-Gustkiewicz
Paweł Jałoszyński
Borys Grzegorz Roman
oraz śpiew: Katarzyna Przebinda

Projekt plakatu: Daniel Sołtys

 

W sztuce Walczaka dwójka bohaterów w czasie wielokrotnie odgrywanej sceny, próbuje zainscenizować swoje idealne wyobrażenie pierwszego zbliżenia. Akcja „Pierwszego Razu” w wykonaniu Teatru W Kosmos osadzona jest na początku lat 90-tych, co podkreślają piosenki z tamtej epoki śpiewane przez Kasię Przebindę.

Jak pisze Michał Walczak o swojej sztuce: „dramaturgia oparta jest przede wszystkim na ostrej, tragikomicznej przepychance międzypłciowej, z całym okrucieństwem i humorem wzajemnego niezrozumienia między nowoczesną ONĄ i nowoczesnym ONYM”