KEPTEYN-B | music live act performance

Date: 17 lipca 2021

Time: 20:00

Space music live act | S.S.S.O.EL Wojciech “Pinokio” Sochaczewski

KEPTEYN-B – hipotetyczna planeta pozasłoneczna krążąca wokół Gwiazdy Kapteyna, jedna z dwóch w tym układzie planetarnym. Jej wyznaczona orbita znajduje się w ekosferze gwiazdy; jest ona najstarszą obecnie znaną planetą, na której potencjalnie może istnieć życie pozaziemskie. Rodzi to pytanie – jakie życie mogło wyewoluować na takich planetach w tak długim czasie?

Podczas awangardowej podróży w głąb istoty dźwięku będziecie mogli zanurzyć się muzycznej tkance dzwiękosfery, którą przed milionami lat wytworzyła cywilizacja aby komunikować się ze wszechświatem. Wątek tej międzygwiezdnej komunikacji podejmie Wojtek Sochaczewski w swoim projekcie S.S.S.O.EL (60s-70s-SOUNDS-OLD-ELECTRONIX)
Wojciech “Pinokio” Sochaczewski
Żywa legenda polskiej sceny etnicznej. Muzyk z osobowością nie pozwalającą pozostać obojętnym. Grać, jak sam mówi, nauczyła go ulica. Bohater licznych publikacji i wywiadów, autorytet i prawdziwy guru młodszych pokoleń perkusjonistów.
Pod wpływem zainteresowania najnowsza technologią (bio-, nanotechnologia) w 2002 r. założył zespół Nanorobots. Razem z nim tworzyli go: Jakub Palacz i Marek Kutnik. Muzykę zespołu można określić jako technoroots. To muzyka elektroniczna z domieszką industrialu i etno, znajdująca się pod wpływem dokonań grupy Kraftwerk. Połączyła brzmienia pierwotne z nowoczesnymi, poszukując nowych harmonii, tonacji i akordów. Wśród najciekawszych kompozycji grupy można wymienić: I Fly, Impresję arabską, Impresję hebrajską i Mouse.
Również w 2002 r. – wspólnie z Michaelem Jonesem – założył zespół Okularsy Antidepresion. Obok nich skład tworzyli: Marcin Gągola, Tomasz Głuc i Tomasz „Bauchmiel” Jurecki Zespół wystąpił m.in. na Festiwalu Muzyki Filmowej w Kazimierzu nad Wisłą i kilkakrotnie w krakowskich klubach, m.in. w Kawiarni Naukowej i Klubie Pod Jaszczurami. Wykonywał muzykę alternatywną, elektroniczno-akustyczną, łączącą ambient z elementami drum’n’bass, jungle, jazzu i etno (demo z 2003 r.). Nie brakowało rytmów samby, a także brzmienia, które można określić mianem indyjskiego i arabskiego techno. Zespół poszukiwał nowych brzmień, próbując przełamywać bariery oddzielające muzyczne gatunki.
Aktualnie pochłonięty jest wyłącznie eksperymentami z muzyką elektroniczną oraz poszukiwanie nowych kosmicznych brzmień.
Oprawa graficzna, mapping: Jakub Szachnowski
Bilety do kupiena na miejscu w cenie:
15pln – ulgowy
20pln – normlany

lub online