“OŚĆ!” Performance: Marta WIśniewska/Małgorzata Haduch

Date: 25 lipca 2021

Time: 20:00

„OŚĆ!”
performance na głos i ciało
Wykonanie: Marta Wiśniewska
Koncepcja i reżyseria: Małgorzata Haduch
Kostium: Hanka Podraza
Światło: Piotr Werewka
Produkcja: Free The Dance

Bilety: 50zł
Do kupienia online lub przed pokazem
To nie jest koncert. To performance na głos i ciało, w którym na scenie pojawia się Marta Mandaryna Wiśniewska. Metaforycznie „goła” odpala rakietę, w której jest mnóstwo emocji przepuszczonych przez ciało i głos. Lecz to nie jest koncert. W formie „OŚĆ!” zbliża się do performensu, zahacza o nowe praktyki performatywne. Jest to swoisty debiut Wiśniewskiej, gdyż kreuje język ekspresji, jakim do tej pory się nie posługiwała, używa głosu a capella, za którym podąża minimalistycznym ruchem. Jest to i debiut dla Haduch jako reżyserki nietypowego przedstawienia, gdyż po raz pierwszy wiodącą formą kompozycji jest dźwięk, a nie choreografia.
„Pracujemy z partyturą – rodzajem improwizacji strukturalnej, szkielet jest zafiksowany, lecz w środku dopuszczalna jest pewna dowolność interpretacji.”
„OŚĆ!” to spotkanie jakże odległych od siebie światów scenicznych, przeszłości Haduch spędzonej częściowo w amsterdamskim i krakowskim offie oraz scenicznej komercyjnej kariery Wiśniewskiej. Obydwie artystki przejrzały się w sobie, dostrzegając nieodkorkowany potencjał mówienia wreszcie swoim własnym językiem.
Wiśniewska i Haduch to nowy duet sceniczny, świeża przyjaźń i wspólne wizje. Jedną z nich jest „OŚĆ!”, od której wszystko się zaledwie zaczyna…
Dziękujemy za użyczenie sali na próby Dzielnicowemu Ośrodkowi Kultury Ursynów w Warszawie.