Męczeństwo Joanny D’Arc – film z muzyką na żywo

Date: 18 kwietnia 2019

Time: 20:30

Location: Gazowa 21

Zapraszamy na projekcję filmu Carla Theodora Meyera „Męczeństwo Joanny d’Arc” z 1928 roku, z muzyką na żywo – obraz udźwiękowią Spółdzielnia Muzyczna contemporary ensemble.
„Męczeństwo Joanny d’Arc” to najbardziej znany film duńskiego reżysera. Wyróżnia go przede wszystkim obserwacja psychologii głównej bohaterki. Kamera wciąż ogląda z bliska grającą Joannę Renée Falconetti, co w połączeniu z jej niezwykle silną, ekspresywną grą aktorską, daje niepowtarzalny efekt wniknięcia wgłąb francuskiej bohaterki. 
Pod względem fabuły, Dreyer starał się kierować autentycznym zapisem historycznym z procesu Joanny. Film pokazuje ją w ostatnich godzinach życia, kiedy zmaga się z nieprzychylnymi jej kardynałami oskarżającymi ją o kontakty z szatanem. Skupia się przede wszystkim na relacjach – pomiędzy ofiarą i katem, ale również pomiędzy oskarżycielem a egzekutorem… Muzykę do filmu przygotowała Spółdzielnia Muzyczna contemporary ensemble. W tle muzyki granej na żywo usłyszeć będzie można sound design przygotowany przez Michała Lazara. Grać będą:
· Paulina Woś, skrzypce
· Wiktor Krzak, fagot
· Małgorzata Mikulska, flet
· Jakub Gucik, wiolonczelaFilm z napisami w języku polskim.

bilety 25 PLN (normalny) i 15 PLN (ulgowy), do kupienia online przed seansem.