MOMO

Date: 21 maja 2017
Time: 00:00 - 00:00
Location: 20 zł / 60 zł rodzinny (3+1 gratis)
dla dzieci | Spektakl

Familijny podwieczorek teatralny // TEATR RAWA

„MOMO” – Pierwszy polski spektakl z wykorzystaniem formuły japońskiego teatru ilustracji –Kamishibai.

„MOMO” to fascynująca historia opowiedziana pięknym, literackim językiem. Dzięki barwnej i niebanalnej oprawie scenograficznej, wykorzystaniu różnorodnych technik teatralnych: teatru lalek, teatru przedmiotu oraz japońskiego teatru ilustracji – Kamishibai, spektakl jest pełen rozmachu i stanowi wspaniałą rozrywkę dla dzieci i dorosłych.

Pewnego dnia do zapomnianej dzielnicy wielkiego miasta przybywa niezwykła dziewczynka: Momo. Ma osiem, a może już dwanaście lat? Trudno to dokładnie powiedzieć.
Jednak bardziej osobliwy niż jej wygląd, jest – ukryty talent. Momo posiada bowiem niezwykłą moc, dzięki której potrafi rozwiązywać problemy i łagodzić spory. Dlatego szybko zaskarbia sobie sympatię dorosłych. Dzieci z kolei uwielbiają odwiedzać Momo, bo zna najlepsze zabawy i niczego do nich nie potrzeba, prócz wyobraźni.
Radosną codzienność przerywa niespodziewane pojawienie się Szarych Panów. Tajemnicze, mroczne postaci pod pretekstem oszczędzania czasu, ograbiają z niego mieszkańców. W mgnieniu oka popielaty cień smutku i pośpiechu spowija całe miasto. Na szczęście Momo zdobywa się na odwagę i stawia czoła sytuacji. Czy uratuje swoich przyjaciół i rozwiąże zagadkę istnienia Szarych Panów?
Zapraszamy na spektakl!

MOMO
autor: Michael Ende
autor przekładu: Ryszard Wojnakowski
adaptacja i reżyseria: Hubert Bronicki
muzyka: Paweł Furtek
scenografia: Katarzyna Majchrzak-Żelazo / Bartosz Socha / Krzysztof P.
reżyseria światła: Maciej Dziaczko
występuje: Ewa Kubiak
produkcja: Teatr Rawa
Spektakl powstał przy wsparciu ze środków budżetowych Miasta Katowice i Samorządu Województwa Śląskiego.

Czas trwania: około 60 minut
Sugerowany wiek widzów: 5/6+

Bilety: 20 pln – pojedynczy / 60 pln – rodzinny (3+1 gratis)