BLACK, VIOLE-T

Date: 11 maja 2017
Time: 00:00 - 00:00
Location: Wstęp wolny
Rezydencja | Teatr Tańca

Teatr Tańca // Małgorzata Suś

„Black, Viole-t” to protest dance Małgorzaty Suś, w którym kobieta dostaje do ręki broń.  Mówi o przemocy, której doświadczyła i doświadcza. Daje sobie prawo do głosu, a jej głosem jest ciało. Tańczy, bo to jest jej rewolucja.

W dniach 9-11 maja Małgorzata Suś odbędzie rezydencję artystyczną na Scenie Supernova, która będzie etapem przygotowawczym do jej późniejszej wizyty w AgitLab w ramach festiwalu AgitÁgueda w Portugalii w lipcu 2017, gdzie Małgorzata Suś będzie koordynować grupę tancerzy z Polski i zrealizuje m.in. autorski spektakl Black,Viole-t. W ramach rezydencji na Scenie Supernova będzie pracować nad materiałem do tego projektu. W czwartek 11 maja o godz. 20 odbędzie się pokaz work-in-progress.

Małgorzata Suś (1991) ‒ stypendystka Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Młoda Polska 2017. W 2016r. ukończyła studia magisterskie na Wydziale Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie. Od października 2016 studiuje taniec współczesny w ramach programu Performact w Portugalii, gdzie współpracowała m.in. z Marco Ferreirą, Rakeshem Sukeshem, Robem Haydenem, Lukiem Jessopem, Natalią Pieczuro, Dymitrym Szypurą, Ricardo Ambrozio. W 2017 roku zainicjowała cykl autorskich warsztatów Become Intense, Become Animal. Od 2013 do 2016 roku współpracowała ze Stowarzyszeniem Sztuka Nowa w Warszawie i należała do działającego w ramach Stowarzyszenia zespołu teatru fizycznego pod kierunkiem Dawida Żakowskiego. Występowała w spektaklach Badania solarystyczne 2.0, Artysta. Mechanika ucieczki, Mapy pamięci. Współtworzyła realizowane przez Stowarzyszenie projekty edukacyjne Młodzi solaryści i Podaj Dalej 2014-2016. Współpracowała z Teatrem Baj w Warszawie. W listopadzie 2014 roku w ramach międzynarodowego projektu Cargotopia prowadziła warsztaty teatru fizycznego w Jeninie (Palestyna). Od 2013r. współpracuje z portugalską artystką Pauliną Almeidą, z którą realizowała projekty w ramach rezydencji zagranicznych i festiwali, m.in. Les Tombées de la Nuit w Rennes we Francji, Imaginarius w Santa Maria da Feira w Portugalii, AgitAgueda w Portugalii. W lipcu 2017r. będzie koordynować zespół tancerzy z Polski i tworzyć choreografię do spektaklu zespołu Grotest Maru w ramach kolejnej edycji festiwalu AgitAgueda. Zrealizuje także autorski spektakl Black, Viole-t. Rezydencja na Scenie Supernova jest etapem przygotowawczym do tego projektu.