Muzykoterapia

Date: 18 listopada 2017

Time: 20

Location: 15 zł

Koncert   // Ula Stosio feat. Marcin Pokorski

Będziemy czarować na: kalimbie, iphonie, sazie, gitarach. również bezprogowych, na cajonie i skrzypcach. Będziemy też śpiewać.

Urszula Stosio to nietypowa gitarzystka, świetnie czująca się w klimatach orientu. Na co dzień gra na gitarach, sazie i udzie, a w jej muzyce, oprócz dźwięków Bliskiego Wschodu, można usłyszeć piękne gitarowe groovy, psychodeliczne warstwy harmonii nagrywane live na looperze, czy nawet kojące dźwięki medytacyjne.Nie bez znaczenia dla rozwoju jej muzyczna osobowość były liczne podróże po krajach Azji w poszukiwaniu źródeł muzyki wschodu, które w efekcie przyniosły nowe harmonie, pociągając też za sobą egzotyczne instrumentarium jak np. saz, ud i cumbus. Na rodzimym rynku muzycznym Urszula Stosio ma udokumentowaną udaną współpracę z Renatą Przemyk, Karoliną Skrzyńską, The Dolls, Karpaty Magiczne, Miss Understood, Orientalny Punkt G. i z Magdą Piskorczyk.  
W maju 2016 roku wydała solową płytę Guitar Revolta, w której pokazuje nieznane dotąd gitarowe przestrzenie.

Marcin Pokorski – krakowski grajek i śpiewak. W wolnych chwilach psycholog. Albo na odwrót….Współpracował lub współpracuje z kilkoma osobami lub składami krakowskiej sceny. Uczestniczył w festiwalach-niekiedy z sukcesami. Nie lubi ograniczać się co do stylu i instrumentu. Introwertyk. Sam Herbie Hancock powiedział o nim “nie kojarzę gościa”.

18.11.2017 godz. 20
Scena Supernova, 
ul. Gazowa 21, Kraków, Droga Mleczna
Bilety:  15 zł
do zakupu przed koncertem