Spotkanie z Budownictwem Naturalnym

Date: 3 sierpnia 2017

Time: 19:30

Location: 5 zł

Prezentacja   // Same Dobre Rzeczy

Budownictwo naturalne, czyli opowieści o domach ze słomy i poszukiwaniu sensu architektury ekologicznej. Tematem wykładu będzie idea naturalnego budownictwa: czyli (mówiąc w dużym skrócie) budowania z naturalnych – niskoprzetworzonych i lokalnych materiałów

Prezentacja będzie miała charakter przekrojowy – od pytania dlaczego w ogóle warto budować w ten sposób po prezentację konkretnych budynków z naturalnych materiałów, ze szczególnym uwzględnieniem tzw. straw bale, czyli obiektów z kostek słomy. Będzie też czas na kilka gorzkich przemyśleń o kierunku w którym zmierza dziś architektura “ekologiczna”.

Maciej Jagielak – Architekt, badacz architektury z kostek słomy. Pisze doktorat o architekturze straw bale w Polsce (na Politechnice Krakowskiej). Prezes @Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Budownictwa Naturalnego OSBN – Ogólnopolskie Stowarzyszenie Budownictwa Naturalnego www.osbn.pl i autor szeregu publikacji/ artykułów/ prelekcji na temat budowania z naturalnych materiałów. Współtworzy nieformalną grupę projektową “FUCHI STUDIO”.

Spotkanie jest pierwszym wydarzeniem z cyklu organizowanego przez Same Dobre Rzeczy – interdyscyplinarną organizację mającą na celu promocję ekologii, budownictwa naturalnego, rozwoju zrównoważonego, a także sztuki, kultury i aktywnych postaw obywatelskich.

03.07.2017 (czwartek),godz. 19:30
Scena Supernova,ul. Gazowa 21, Kraków, Droga Mleczna.

Zrzuta: 5zł (nie obowiązuje osób w wieku poniżej 18 lat)