Pokład Sceny Supernova

Chcesz bliżej poznać załogę Sceny Supernova? – Zapraszamy na pokład!

Jednostki: (Teatr W Kosmos, SOLO/DUO Scena tańca. Pracownia Artystyczna Purejoyofart)

Centrala Dowodzenia: (Fundacja CDN)

Mostek Kapitański: (Jakub Kowalik – Kapitan, Caroline Kwiatuszewska – Pierwszy Oficer, Justyna Kowalska – Oficer Taktyczny)

Nawigacja: (Borys Grzegorz Roman, Karolina Niemiec-Gustkiewicz, Ewa Pietras)

Inżynieria: (Dariusz Nawrocki, Daniel Sołtys)

Astronauci: (Paweł Jałoszyński, Ilona Szewczyk,  Katarzyna Gazdowicz, Ula Radwan, Joanna Sitko, Katarzyna Przebinda)

Załoga pomocnicza: (Marek Marucha, Zbigniew Baran [R.I.P], Anna Konieczna, Ewelina Wrona, Maksymilian Wilkowicki )

Jednostki

> Teatr W Kosmos
Teatr W Kosmos powstał w 2014 roku z inicjatywy Jakuba Kowalika, stworzyła go grupa osób od lat działających w krakowskich teatrach offowych. Zespół zawiązał się przy pracy nad pierwszym spektaklem – „Tańcem Delhi” Wyrypajewa, a po udanej premierze dołączyły kolejne osoby. Przy braku stałej siedziby przedstawienia grane były w różnych przestrzeniach teatralnych i klubowych w Krakowie oraz na wyjazdach, ostatnio często w prywatnym mieszkaniu na uliczy Szpitalnej 38, gdzie wytworzyła się szczególna domowa atmosfera sprzyjająca odbiorowi sztuki.

www.tetrwkosmos.pl

> SOLO/DUO Scena tańca
Teatr odchodzący od granic tradycyjnie pojmowanego tańca, dążący do ukazania szeroko pojętej motoryki ludzkiego ciała. Nawiązujący do współczesnej kultury oraz przeobrażającej się wraz z nią formy komunikacji ciałem. Postuluje swobodę twórczą i otwartość w oparciu o jeden z jego źródeł taniec współczesny. Otwarty na konfrontujące ze sobą różne style i techniki tańca a także przeniesienie akcentu z teatralnego widowiska w wymiar performatywny.
Ma na celu dynamiczne współuczestnictwo w dzieleniu się pomiędzy twórcami tancerzami różnych krajów, wzajemną wymianę doświadczeń kulturowych i współprace w materii tańca.

> Purejoyofart – pracownia artystyczna
Autorska pracownia artystyczna Justyny Kowalskiej, w której jest zarówno przestrzeń do intuicyjnego malarstwa abstrakcyjnego, kreatywnego pisania jak i eksperymentów performatywnych. Działaniom tym przyświeca jeden cel: dążenie do radości poprzez kreację. Poszukiwać szczęścia można zarówno w kolorach, fakturach, w ruchu, w głosie, w słowach…. Nie medium jest najwazniejsze, lecz sam proces tworzenia. Pracownia Purejoyofart jest chętna na współpracę z innymi artstami z róznych dziedzin, zachęca też do udziału w improwizacjach malarskich, tzw. Painting Party.

instagram.com/purejoyofart