Kupa gruzu

Date: 18 października 2017

Time: 20

Location: 15 zł

Performance Taneczny / Improwizacja // Kupa Gruzu

Kupa Gruzu pojawiła się niedawno. Zrobili ją krakowscy tancerze: Katarzyna Firlej, Małgorzata Haduch, Jan Lorys i Aniela Pramik.

Tańczymy, gadamy, śpiewamy, wahamy się, mylimy się, nudzimy się, idziemy kompletnie w złą stronę, gubimy się wielokrotnie, cofamy przed tym najbardziej pochłaniającym,

Nie schlebiamy sobie

nie wpadamy w zachwyt

czasem udajemy, wstrzymujemy, nie oddychamy i nie widzimy,

chcemy, żeby się rozpaliło, rozleciało, nadymiło, zamurowało, pękło, wyszło drugą stroną,

kochamy tańczyć i improwizować

z tego wyszła kupa gruzu.

Małgorzata Haduch
Tancerka/choreograf absolwentka School for New Dance Development w Amsterdamie (2004), związana jest z holenderską i polską sceną free jazzową, współpracowała w ostatniej dekadzie z takimi znakomitymi muzykami jak Ab Baars, Wilbert de Joode, Michael Zerang, Andy Moor, Marcin Masecki, Paulina Owczarek, Ksawery Wójciński i inni.
Haduch jest autorką kilkanastu spektakli tanecznych, które pokazywane były w Polsce i zagranicą, a od 2012 roku realizuje swoje programy autorskie poświęcone badaniu improwizacaji w dziedzinie muzyki i tańca: Free The Dance oraz Filmowe Wtorki o Improwizacji. Współpracowała z choreografami Davidem Zambrano, Katie Duck, Gabrielą Maiorino oraz z reżyserami Dominiką Knapik, Marcelo Evelin i Dariuszem Starczewskim. Od 2013 roku współtworzy holenderski zespół Help Me To Crash. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz kilkakrotnie nagrodzona dofinansowaniem z Instytutu Adama Mickiewicza – Program Kultura Polska Na Świecie. Uczy techniki Flying Low, kompozycji i improwizacji. www.freethedance.blogspot.com

Aniela Pramik
Amerykanka z urodzenia, Polka z krwi i kości.
Absolwentka Princeton University (USA) na kierunku literatury i języków słowiańskich, od 2011 roku mieszka i pracuje w Polsce jako lektorka i tłumaczka j. angielskiego. Z tańcem związana od szóstego roku życia. Trenowała taniec klasyczny, modern, jazz, step w Harrisburg Dance Conservatory, Pennsylvania, USA, a w latach 2007-2011 występowała z BodyHype Dance Company oraz w spektaklach Princeton University Dance Department. Przez 10 lat grała też na wiolonczeli. Obecnie w Polsce bierze udział w licznych kursach, warsztatach, projektach tanecznych.

Katarzyna Firlej
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Krakowskich Szkół Artystycznych kierunku aktorstwo oraz studentka Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie na kierunku taniec. W dziedzinie tańca szkoliła się przy Krakowskim teatrze KTO, Krakowskim Teatrze Tańca oraz Krakowskim Centrum Choreograficznym. Uczestniczka wielu warsztatów tańca współczesnego, Gaga, improwizacji w tańcu, kontakt improwizacji.

Jan Lorys 
Studiował na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu krakowskiej PWST, uczestniczył również w wielu warsztatach. Był uczniem między innymi Jozefa Fručka, Davida Zambrano, Aryego Bursztyna, Jensa Bjerregaarda. Warsztaty w Studio Krakowskiego Teatru Tańca będą czerpać głównie na doświadczeniu zdobytym z tymi pedagogami. Pracował z wieloma choreografami z kraju między innymi z: Erykiem Makohonem przy spektaklu Kwadryga na TRZECH, z Anną Piotrowską przy spektaklu dyplomowym Transdyptyk (obecnie pracują nad nowym spektaklem democratic body), z Kamilem Wawrzutą tworząc spektakl Profanum. Współpracuje również z artystami z zagranicy między innymi z Jozefem Fručkiem przy projekcie Dog Man czy z Rebeccą Lazier, w której spektaklu There might be others tańczył na otwarcie tegorocznego festiwalu Malta.

Bilety:  15zł do kupienia przed spektaklem

18 Października godz 20:00
Scena Supernova
Gazowa 21, Kraków