Supernova Live: Supernova Talk Show

Start date: 28 maja 2020
End date: 30 czerwca 2020
Time: 00:00 - 00:00
Performance | Prezentacja | Spotkanie

Witajcie Ponownie! lada moment ruszamy z nadawaniem Supernova Live!

Na początek mamy dla was Talk Show - poprowadzą Dariusz Świątek i Łukasz Leśniewicz a swoją obecnością zaszczycą nas Bohaterowie Wieczoru:

Talk show będzie dostępny na platformie Youtube:

https://youtu.be/oU_UvJMvQ0k

Alicja Górkiewicz- Teatrolog, performatyk. Ukończyła wiedzę o teatrze na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Magister Sztuki Katedry Performatyki UJ. Pasjonatka teatru amatorskiego i ulicznego. Przez rok studiowała na Wydziale Sztuk Pięknych na Uniwersytecie w Barcelonie, Obecnie pracuje w Narodowym Centrum Promieniowania Synchrotronowego w Krakowie, gdzie zajmuje się organizacją badań na pierwszym w Polsce synchrotronie dla polskich i zagranicznych naukowców.

Andrzej Siek- Urodzony w 1973 roku, absolwent Liceum Plastycznego w Jarosławiu oraz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, uzyskał dyplom z wyróżnieniem w 1999 roku. W jego rzeźbach często pojawiają się symbole macierzyństwa i opiekuńczości. Ukazuje naszą zależność i bezpośredni związek z naturą, a także ludzką kruchość wobec żywiołów przyrody. Często również odwołuje się do swoich snów odsłaniając w nich część siebie.

Wystąpią także przed Państwem

Wiktoria Sędzimir

Piotr Barcik

Wojciech Sochaczewski

 

Monologi “V” pokaz Kobiecej Grupy Teatralnej

Date: 18 września 2018
Time: 00:00 - 00:00
Prezentacja | Spektakl | Spotkanie

MONOLOGI "V"
Serdecznie zapraszamy na pokaz spektaklu wieńczącego
3-miesięczną pracę warsztatową Kobiecej Grupy Teatralnej.

Będzie to już druga prezentacja przygotowana przez grupę.
Po spektaklu pod tytułem: "M(R)ówczynie" na podstawie sztuki Marii Pawlikowskiej- Jasnorzewskiej pt.: "Mrówki", tym razem na warsztat wzięłyśmy "Monologi waginy" autorstwa Eve Ensler

Zapraszamy na spektakl. Zapraszamy na święto. Święto kobiet, kobiecości, kobiecej seksualności. Zapraszamy na święto waginy. Waginy, która niesie ze sobą:
MOC,
ZAGROŻENIE,
ROZKOSZ,
BÓL,
TAJEMNICE,
WSTYD,
DAR,
PRZEKLEŃSTWO,
CUD.

"Jeżeli nauczymy się afirmować kobiecą seksualność, cieszyć się nią, przestaniemy się jej wstydzić — łatwiej będziemy się też bronić przed przemocą i wszelkimi rodzajami opresji. Waginie też należy się święto."
Kinga Dunin, „Wysokie Obcasy"

>>SPEKTAKL PRZEZNACZONY DLA WIDZÓW DOROSŁYCH<<

Występują:
Patrycja Piekoszewska
Anna Juza
Ewa Chałupa
Ilona Szewczyk
Beata Furgalska
Marta Bartłoszewska
Agnieszka Pietkiewicz
Monika Radwańska
Katarzyna Pióro

Scenariusz i reżyseria:
Katarzyna Maria Zawadzka
https://web.facebook.com/KMZawadzka/

Czas trwania: 45 minut

Bilety: PAY WHAT YOU WANT

Spotkanie z Budownictwem Naturalnym

Date: 3 sierpnia 2017
Time: 00:00 - 00:00
Location: 5 zł
Prezentacja | Spotkanie | Wykład

Prezentacja   // Same Dobre Rzeczy

Budownictwo naturalne, czyli opowieści o domach ze słomy i poszukiwaniu sensu architektury ekologicznej. Tematem wykładu będzie idea naturalnego budownictwa: czyli (mówiąc w dużym skrócie) budowania z naturalnych – niskoprzetworzonych i lokalnych materiałów

Prezentacja będzie miała charakter przekrojowy – od pytania dlaczego w ogóle warto budować w ten sposób po prezentację konkretnych budynków z naturalnych materiałów, ze szczególnym uwzględnieniem tzw. straw bale, czyli obiektów z kostek słomy. Będzie też czas na kilka gorzkich przemyśleń o kierunku w którym zmierza dziś architektura "ekologiczna".

Maciej Jagielak - Architekt, badacz architektury z kostek słomy. Pisze doktorat o architekturze straw bale w Polsce (na Politechnice Krakowskiej). Prezes @Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Budownictwa Naturalnego OSBN - Ogólnopolskie Stowarzyszenie Budownictwa Naturalnego www.osbn.pl i autor szeregu publikacji/ artykułów/ prelekcji na temat budowania z naturalnych materiałów. Współtworzy nieformalną grupę projektową "FUCHI STUDIO".

Spotkanie jest pierwszym wydarzeniem z cyklu organizowanego przez Same Dobre Rzeczy - interdyscyplinarną organizację mającą na celu promocję ekologii, budownictwa naturalnego, rozwoju zrównoważonego, a także sztuki, kultury i aktywnych postaw obywatelskich.

03.07.2017 (czwartek),godz. 19:30
Scena Supernova,ul. Gazowa 21, Kraków, Droga Mleczna.

Zrzuta: 5zł (nie obowiązuje osób w wieku poniżej 18 lat)