



Kosmiczna Energia Teatru
Zawieszeni w otchłani kosmicznej niniejszym ogłaszamy:
Supernovy rok vol.2 | Sywester w Teatrze
19.00 - 20.00 / Spektakl improwizowany
21.00 - 23.00 / Talk Show
23.00 - xx.xx Koncert Jakuba "Żmija" Zeliny i przyjaciół + embniarski Jam
Do ostatka sił,
Do ostatniej kropli wody,
Do przepalenia ostatniego elektrycznego grzejnika
Naszymi gośćmi będą:
Maciej Kaczka Zimowski
- ornitolog, biznesmen,
poeta, pieśniarz, cyklista i skandalista
Krzysztof Korczyński
-ur. 1 maju 1945 w Krakowie niedokończony psycholog,
skończony plastyk, rymopisarz
W plani piosenki, poezje, wernisaż ikon!
¡Uwaga!
Bilety dostepne są w super cenie!
80zł/osoba
- wliczamy w koszt: ciepły posiłek i beczkę wody, również można przynieść także swoje jedzenie oraz alkohol.
Wystąpi Grupa Jakkolwiek
oraz
gościnnie Beata Bogdanowicz! (grupa Z Trzy Kawki, Pandora Art)
SPEKTAKL W 100% IMPROWIZOWANY
Nie mamy scenariusza, nie mamy planu - to widzowie zdecydują o czym będą te niepowtarzalne historie!
27 listopada (środa) Scena Supernova (ul. Gazowa 21)
Godzina: 20:00
Bilety (10 zł) na miejscu przed spektaklem.
„Klara” to historia czterdziestolatków, którzy próbują ułożyć swoje życie uczuciowe. Każdy z nich marzy, żeby spełnić się w związku z drugą osobą, ale z różnych powodów ciągle do tego nie dochodzi.
Zamiast budowania trwałych relacji bohaterowie wikłają się w kolejne nieudane romanse - Klara pragnie być z Aleksem, który jest żonaty, Aleks nie może się zdecydować czy być z Klarą czy zostać ze swoja żoną, Wronka szuka mężczyzny na całe życie, ale wiąże się z facetami, którzy są żonaci lub niezainteresowani założeniem rodziny, Piotr - gej tkwi w związku, w którym ciągle rozstaje i schodzi się ze swoim partnerem. Bohaterowie „Klary” nie chcą być sami, ale mają też problem z zaangażowaniem się w trwały związek. Próbują wyrwać się z toksycznych relacji (także z własnymi rodzicami), ale tak bardzo pragną kochać i być kochani, że ciągle powtarzają te same błędy i ostatecznie lądują w związkach, w których czują się nieszczęśliwi. Iza Kuna porusza w swoim tekście poważne problemy, ale robi to z dystansem i absurdalnym poczuciem humoru.
Autor: Iza Kuna
Adaptacja i reżyseria: Mateusz Przyłęcki
Występują: Ewa Chałupa, Beata Furgalska, Małgorzata Miernikowska, Paweł Prochownik, Sławomir Zakrzewski
Światło: Jędrzej Motyka
Bilety w cenie 20 PLN do nabycia online
oraz w siedzibie teatru bezpośrednio przed spektaklem. Rezerwacje:pencki@poczta.onet.pl
Impromitacja to autorski projekt improwizowanej próby z publicznością, spektaklu, który nigdy nie będzie miał premiery, bowiem rutyna niszczy zdrowy śmiech i spontaniczne reakcje.
Celem projektu jest istnienie na scenie, a także przełamanie barier, karier, różnic i Kuźnic. Projekt realizowany jest przy współudziale publiczności. Zakłada możliwość wzięcia udziału w poszczególnych scenkach, scenach i etiudach. Dla nieśmiałych jest opcja pantomimiczna, bez użycia słów i wulgaryzmów.
Przewidywane rezultaty:
Zmniejszenie poziomu kortyzolu we krwi.
Zwiększenie znaczenia poczucia abstrakcji.
Możliwość znalezienia pointy.
Piotr Boruta – Artysta. Wychowany na filmach z Luisem de Funes, podążał wytyczonym przez niego szlakiem, aż zdał egzamin na aktora lalkarza przed Pinokiem, Kubusiem Puchatkiem i Kulfonem. Po nieudanych próbach w dramatach szekspirowskich został brzuchomówcą. Podkładał głos w etiudach pantomimicznych u Elżbiety Pasteckiej. Milczał na seansach spirytystycznych i procesie Kafki. Po nieudanym przemycie poczucia humoru do Chin nawrócił się na Narcyzm. Jego hobby to patrzenie w sufit, eksploracja pustych kieszeni i poszukiwanie wygód. Stan cywilny – w związku frazeologicznym.
SUPER DZIEŃ KOBIET W SUPERNOVEJ
W programie:
18 30 - 19 30:
One Woman Show NIEprzykładna mama
Nieprzykładnie o macierzyństwie.
>>>Terapeutyczne show dla każdej mamy<<<
Dostała pracę przez łóżko, po dziewięciu miesiącach awansowała i została mamą... swojego szefa. Nieprzykładna, czyli każda normalna mama!
Słów kilka o nieprzykładnym macierzyństwie w wykonaniu Katarzyny Marii Zawadzkiej na podstawie bloga Żanety Odolczyk nieprzykladna.pl.
Mama na początkowym etapie swojej życiowej przygody – przeżywająca całą gamę emocji – od euforii po depresję. Zmagająca się z presją otoczenia, bo przecież „kobieta jest stworzona do bycia matką i musi godnie, dumnie, prosto (nie garbimy się, drogie Panie, nawet jak już ręce opadają) i z uśmiechem na twarzy, z uśmiechem, brać na klatę cały ten inwentarz.” Mówiąca NIE gonitwie za niedoścignionym perfekcjonizmem – „Nie słyszałam jeszcze o żadnym mężu, który umarł z głodu, bo nie miał obiadu do pracy, ani o rodzinie, która przykleiła się do brudnej podłogi.” I konfrontująca rzeczywistość z radami życzliwych doradców, zwłaszcza tych bezdzietnych – „No wiadomo. Przecież są o tyle mądrzejsi, że się w to nie wpakowali.”
W sposób lekki, inteligentny i zabawny – o macierzyństwie.
19 30 - 20 30:
Lampka wina we foyer teatru oraz miniwarsztat rozwojowy
Prowadzenie Katarzyna Maria Zawadzka
20 30 - 21 30:
MONOLOGI "V"
Serdecznie zapraszamy na pokaz spektaklu w wykonaniu
Krakowskiej Kobiecej Grupy Teatralnej.
Zapraszamy na spektakl. Zapraszamy na święto. Święto kobiet, kobiecości, kobiecej seksualności, płci, istoty. Zapraszamy na święto waginy. Waginy, która może nieść ze sobą:
MOC,
ZAGROŻENIE,
ROZKOSZ,
BÓL,
TAJEMNICE,
WSTYD,
DAR,
PRZEKLEŃSTWO,
CUD.
"Jeżeli nauczymy się afirmować kobiecą seksualność, cieszyć się nią, przestaniemy się jej wstydzić — łatwiej będziemy się też bronić przed przemocą i wszelkimi rodzajami opresji. Waginie też należy się święto."
Kinga Dunin, „Wysokie Obcasy"
>>SPEKTAKL PRZEZNACZONY DLA WIDZÓW DOROSŁYCH<<
Występują:
Ewa Chałupa
Ilona Szewczyk
Beata Furgalska
Marta Bartłoszewska
Monika Radwańska
Katarzyna Maria Zawadzka
Scenariusz i reżyseria:
Katarzyna Maria Zawadzka
https://web.facebook.com/KMZawadzka/
Czas trwania: 60 minut
Ostatni facet Oli był księdzem. Jak to możliwe, że się spotkali? On uciekając z Czarnego Protestu zaplątał się w sutannę i zahaczył o jej wieszak.
Tak się zaczyna ostatnia piękna, choć krótka Oli Love Story w starym heteryckim świecie.
Ola Love zmęczona facetami postanawia zostać lesbijką.
Znajduje swoją Śpiącą Królesbę, a z nią nadzieję na szczęście i radość życia.
Impro Tacos wraz z przyjaciółmi zaprasza na niepowtarzalne improwizowane show! Już w sobotę 28 lipca możesz wraz z nami wspierać zwierzaki, a jednocześnie się przy tym świetnie bawić! Tym razem gramy dla Fundacja Czarna Owca Pana Kota, która ratuje zwierzęta wszelkiej maści: koty, ptaki, gryzonie i inne stwory.
Nasz spektakl będzie w całości improwizowany. Żadnego scenariusza, wszystko tworzone na żywo na podstawie Waszych sugestii. Co się wydarzy? Jakie zobaczymy sceny, jakie historie? Tego jeszcze nie wiemy - i to jest najpiękniejsze 😀 Na pewno będzie ciekawie, śmiesznie, wzruszająco! Bądź z nami, zróbmy razem piękne rzeczy!
Sobota, 28.07.2018
Godzina 20:30
Scena Supernova, ul. Gazowa 21
Wstęp: 10 zł
(zyski przekażemy fundacji - Fundacja Czarna Owca Pana Kota)
Komedia Michała Walczaka // Scena Supernova
Deszczowa noc, księżyc, butelka wina, dobra muzyka i para nastolatków szykująca się do zbliżenia. Czy wszystko potoczy się według romantycznego scenariusza idealnego pierwszego razu?
Czy będzie to niezpomniane przeżycie, które zostanie w ich pamięci na lata? A jak wyglądał Twój pierwszy raz? niezdarny? namiętny? a może całkiem zwyczajny?
Chcesz skonfrontować swoje przeżycia z losem bohaterów sztuki Michała Walczaka? - Przyjdź na spektakl "Pierwszy Raz" Teatru w Kosmos.
PIERWSZY RAZ
Michał Walczak
Reżyseria: Jakub Kowalik
Światło: Dariusz Nawrocki
Scenografia: Borys Grzegorz Roman
Muzyka: Piotr Korzeniak
Występują:
Karolina Niemiec-Gustkiewicz
Paweł Jałoszyński
Borys Grzegorz Roman
oraz śpiew: Katarzyna Przebinda
Projekt plakatu: Daniel Sołtys
W sztuce Walczaka dwójka bohaterów w czasie wielokrotnie odgrywanej sceny, próbuje zainscenizować swoje idealne wyobrażenie pierwszego zbliżenia. Akcja „Pierwszego Razu” w wykonaniu Teatru W Kosmos osadzona jest na początku lat 90-tych, co podkreślają piosenki z tamtej epoki śpiewane przez Kasię Przebindę.
Jak pisze Michał Walczak o swojej sztuce: „dramaturgia oparta jest przede wszystkim na ostrej, tragikomicznej przepychance międzypłciowej, z całym okrucieństwem i humorem wzajemnego niezrozumienia między nowoczesną ONĄ i nowoczesnym ONYM”
Impro Supernova // Scena Supernova
Zapraszamy serdecznie do Sceny Supernova, na jedyny w swoim rodzaju wieczór improwizacji. Gdzie to publika staje na scenie, aby poczuć się jak prawdziwa gwiazda teatru. Formuła jest bardzo prosta, prowadzący przedstawia zasady gry, a chętne osoby próbują swoich sił.
Improwizacja to działanie bez przygotowania, bez planu. Gdzie akceptujemy pomysły, jesteśmy otwarci i zawsze na tak. Przyjmujemy nawet najbardziej szalony pomysł.
Nie masz ochoty na występy, nic nie szkodzi. Publika jest bardzo ważna i mile widziana. To idealny sposób aby spędzić wieczór z przyjaciółmi i nauczyć się spontaniczności. Gwarantuje że jeszcze takiego nie widziałeś. Wieczór ten prowadzić będzie Jakub Mrozowski
Jakub Mrozowski – aktor teatralny, improwizator, żongler, animator, założyciel Phantom Art. Karierę rozpoczął jako żongler ognia, współpracował z licznymi grupami z całej Polski. Miał zaszczyt wystąpić na największym festiwalu fantastyki w Polsce, współpracuje z grupą trenerską Acro Pro Fit oraz Teatrem Jednej Miny. Obecnie pracuję jako aktor i stara się promować improwizacje jako sposób na walkę z nieśmiałością.
Wydarzenie jest darmowe, ale przed wejściem zawsze stoi puszka która jest sposobem podziękowania dla prowadzącego i sceny Supernova. Płać ile chcesz, a jeśli wydałeś wszystko w barze, nic nie szkodzi. Podejdź do mnie i powiedz że świetna robota, no i przybij piątkę